Beste wijnbouwers,
Ook dit jaar heeft de vereniging geregeld dat de leden weer kunnen deelnemen aan de collectieve wijnanalyse bij Weinlabor Klug in Duitsland. Met Klug werken we nu al meerdere jaren prettig samen en dat heeft tot een hogere korting voor dit jaar geleid.
In het logistieke proces hebben we verbeteringen aangebracht. De etiketten moeten op computer getypt ingevuld en daarna geprint worden, hetgeen handschrift leesfouten voorkomt. Ook vragen we het Wijnbouwers der Lage Landen lidnummer te vermelden, zodat we bij problemen een flesje snel aan desbetreffende wijnbouwer te kunnen koppelen. Je lidnummer staat in de ledenlijst.
De pakketten 1 en 2 zijn hetzelfde in samenstelling als vorige jaren. De inhoud van de beide analysepakketten vind je verderop in deze mail.
Wanneer?
De gezamenlijke labo-analyse vindt plaats in de tweede helft van februari 2025.
Hoe neem je deel?
Hieronder vind je de beide pakketten die gekozen kunnen worden, met de prijzen. Je bestelt de pakketten via de webshop. Inleveren van de monsters (30 cl is voldoende) op de dagen van de wintercursus of bij de steunpunten vermeld op de website (let op, lijst is geactualiseerd).
Aanbiedingen voor wijnanalyse
Pakket 1 (“Uitgebreide analyse”) “Jungweinanalyse” + vrij- en totaal SO2. Dit pakket bevat de parameters: totaal- en aanwezige alcohol, relatieve dichtheid, totaal-suikervrij extract, suiker na inversie, glucose, fructose, totaalzuur, pH, appel- melk- en wijnsteenzuur en vluchtige zuren, aangevuld met vrij- en totaal SO2. Prijs: inclusief verzend/bezorgkosten: € 35,00. (1 euro lager dan vorig jaar).
Pakket 2 (“Standaard analyse”) Alcohol, suiker, totaalzuur en SO2. Dit pakket bevat: totaal- en aanwezige alcohol, suiker na inversie, totaalzuur, pH, vrij- en totaal SO2. Prijs: inclusief verzend/bezorgkosten: €25,00. (zelfde prijs als vorig jaar)
Klik Etiket voor het downloaden van de invuletiketten voor de gegevens van de wijn, wijnboer en het gekozen analysepakket: 1 of 2.
Let op: een plastic flesje van 30 cl is voldoende voor de analyse. Gebruik de plastic bronwaterflesjes uit de supermarkt. Plastic heeft het voordeel dat het niet stuk kan vallen en door 30cl flesjes te gebruiken hoef je voor de analyse niet veel van het kostbare vocht in te leveren. Dus geen glaswerk! Wel graag volledig uitgegiste wijnen inleveren!
Doe het etiket met een elastiekje stevig om de plastic fles. Als je meer flessen laat analyseren doe dan bij elke fles het eigen ingevulde etiket.
Aanmelden en betalen
Aanmelden en betalen voor deze actie kun je via de webshop “Samen-aankoop”
www.wijnbouwersderlagelanden.nl –> inloggen –>’Leden’ –> ‘Webshop’
Inleveren
Inleveren van de flessen met het Invul-etiket kan op de volgende manieren:
- Tijdens de zaterdagen van de wintercursus tot en met de laatste cursusdag 1 februari.
- Bij de steunpuntbeheerder in je regio. Je vindt de steunpuntbeheerders op onze website via deze link.
- Je vindt daar ook hun telefoonnummers. Maak tevoren een afspraak voor het tijdstip van inleveren van je flessen.
- Op het centrale verzamelpunt bij Antoine van Horen, Tegenbosch 19, 5651GE Eindhoven.
Lever de flessen vóór 10 februari 2025 in.
Toelichting/Uitleg
De toelichting van Siem Zwaard op de meetresultaten kun je downloaden door hier te klikken. Meetresulaten kunnen onderling besproken worden tijdens een regiobijeenkomst.
Kosten
De kosten zijn voor de verschillende pakketten zoals hierboven bij de aanbiedingen aangegeven, inclusief BTW en inclusief kosten van vervoer en bezorging bij Klug.
Vragen?
Als je nog vragen hebt stuur dan een email naar secretaris@wijnbouwersderlagelanden.nl
Met vineuze groet,
Hans Schers RV
Secretaris